+420 733 599 400

Výsledky Badmintonové Ligy

Celkové výsledky BOSPOR-YONEX ligy 

Máme tady celkové výsledky BOSPOR-YONEX ligy 2016/2017. Byla to dlouhá a náročná sezóna plná překvapivých výsledků, emocí, zábavy a heroických výkonů, také byla po zásluze zakončena v penzionu Ve věži v Bohumíně vedle haly (dodnes se nenašly tištěné výsledky posledního kola, které byly naposledy viděny na baru okolo jedenácté hodiny večerní, naštěstí je máme i v elektronické podobě)

Celou sezónu v soutěži MIXů ovládl už legendární pár Miška Mazurová a Tomáš Kořený, kteří za 8 kol nasbírali úctyhodných 264 bodů. O 54 bodů méně získala sympatická dvojka Stanislava Klečková a Michal Moravec. O prvních dvou místech bylo před posledním kolem téměř jasno, ale o bronz se strhla pořádná bitva mezi páry Kocich/Šubertová a Sliva/Kozáková. První jmenované dvojici stačilo uhrát o dva body méně než druhé, ale Mada Avils s Denisou Kozákovou se pořádně kousli a v posledním kole dokonce porazili úřadující šampiony 4:2 na body a celkově v turnaji získali o 3 body více než Jirka Kocich s Marcelou Šubertovou a získali bronzové medaile se ziskem 203 bodů.

V pánských deblech bylo oproti ostatním disciplínám nejmenší vzrůšo, první tři týmy měly relativně velký náskok a muselo by se stát něco hodně nadpřirozeného aby o bednu přišli. Zlato si vybojovali po celosezónních skvělých výkonech Tomáš Kořený s Lukáš Benny Beníček s 259 body. Stříbro vybojovali Michal Moravec s Pepou Súkupem s nádhernými 220 body. Bronz si letos zajistili Jiří Stojka s Jan Polášek, kteří právě o třetí místo v minulé sezóně přišli až v posledním kole. Kluci nasbírali 211 bodů, což v celkovém součtu znamenalo 17ti bodový náskok na Dominika Hankeho s Lukášem Rejdou.

V dámských deblech bylo v posledním kole pořádné horko. Celkové vítězky Nela Solnická s Míšou Mazurovou mohly být díky náskoku relativně v klidu, ale další 4 týmy na sobě byly hodně namačkané. Nakonec si stříbrné medaile vybojovaly mladičké, věčně usměvavé Zuzka Morcinková s Vendy Míčkovou se ziskem 160 bodů, tudíž jim scházelo 17 bodů na zlatou medaili. Pro holky to letos byla rozlučková sezóna, příští rok budou mít v době startu sezóny 15 let a jelikož jsou závodní hráčky, dle pravidel už ženské debly v Bospor-Yonex lize příští rok společně neokusí. Bronzové medaile si zaslouženě vyhrály Jandová Lucie s Janou Tvardkovou se ziskem 158 bodů. Stíhací jízda jen o 3 body nevyšla Gábině Šimíkové s Barčou Hekelovou a poslední kolo taky odsunulo mimo bednu Marcelku Šubertovou s Ali Frodlovou.

Děkujeme také sponzorům, bez kterých by to také nešlo. Největší díky hlavně Toplingva - jazyková a vzdělávací agentura
Ladislav Káňa - fotograf (www.kana-foto.cz)
Autodům Vrána s.r.o Havířov 
VIADRUS 
Cyklo-Kolík 
Yonex a další.
Pro příští ročník jsme zajistili další hodně zajímavé partnery, kteří mají zájem o podporu této badmintonové ligy, určitě je na co se těšit! :-)

Hlavně děkujeme VŠEM hráčům, že se tohoto projektu zúčastnili, doufáme, že jste si to užili a dobře si zahráli.
Sezóna 2017/2018 startuje "už" v září, máme tedy spoustu času vymyslet nějaké zlepšováky, samozřejmě už jich pár máme :-).
Dokonce se již můžete na příští sezónu přihlásit prostřednictvím mailu forfunsport@gmail.com. Můžeme prozradit, že se rýsuje několik zajímavých a nově vzniklých týmů.

Termíny 2017: 24.9., 29.10., 26.11., 17.12
Termíny 2018: 28.1., 25.2., 25.3., 29.4.

BADMINTONU ZDAR KUBA a ALEŠ

Mixy8

Muzi 8

Zeny8

obrázek na pozadí